Multicentrum

ul. Limanowskiego 8

10-340 Olsztyn

Mapa dojazdu

telefon: 89 526 65 17

info@multicentrum.net

poniedziałek - piątek:
8:00 - 17:00

sobota:
nieczynne

(NIE)BEZPIECZNA SIEĆ

01.09-11.12.2015

ns_logo1Projekt edukacyjny (NIE)BEZPIECZNA SIEĆ jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange w ramach Programu Bezpiecznie Tu i Tam. Ideą programu dotacji jest wspieranie oddolnych inicjatyw edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w sieci i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Celem naszego projektu jest stosowanie m.in. tzw. edukacji zaangażowanej, w której stosowana jest narracja pozytywna, zalecająca ostrożność, budująca świadomość i dobre nawyki, a nie negatywna, wywołująca strach, lęk i niechęć do używania nowych technologii. W projekcie będziemy odpowiedzialnie korzystali z nowoczesnych technologii jako narzędzi użytecznych i pomocnych, wpisując się tym samym w misję Fundacji Orange. Wykorzystamy m.in. komputery, programy muzyczne i graficzne (Corel, ArtRage, Ableton, Pinnacle, program do tworzenie interaktywnych animacji), skaner, drukarkę, aparat fotograficzny, tablety graficzne, mikrofon studyjny i instrumenty muzyczne-gitarę akustyczną, klawisze.

 

W projekt, w ramach którego powstanie m.in. udźwiękowiony komiks z elementami animacji, film promujący projekt i wystawa komiksowa zaangażowana będzie młodzieży z SP 2 i SP 13 w Olsztynie. Młodzież pracując w grupach będzie rozwijała i poszerzała swoje zainteresowania na nowych obszarach jakimi są nowoczesne technologie, pozwalające na realizowanie się w zupełnie nowym medium-cyfrowym komiksie i zgłębi wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. W nagrodę uczestnicy projektu otrzymają pamięć przenośną

 

Spośród 92 złożonych w konkursie wniosków nagrodzonych dotacjami zostały 22 najciekawsze pomysły na działania edukacyjne związane z bezpieczeństwem on-line, w tym projekt MultiCentrum.

niebsiec

Projekt jest finansowany przez FUNDACJĘ ORANGE

Zapraszamy od obejrzenia relacji i innych powiązanych wpisów